Marcin Ratajczyk

Od 15 lat związany z branżą gościnności. Po ukończeniu studiów z zarządzania i marketingu usług hotelarskich oraz zarządzania zasobami ludzkimi, pracował w najbardziej renomowanych ośrodkach Europy. Związany z takimi markami jak Rocco Forte Hotel’s, Gidleigh Park czy Mark Warner Hotel’s.

Jest pomysłodawcą i twórcą aplikacji PHRS (Polecimy Hotelarzom Rewelacyjnych Specjalistów), programu wspomagającego proces rekrutacji w hotelach i innych instytucjach branży HORECA. Posiada kompetencje budowania planów strategicznych i operacyjnych przedsiębiorstwa, a także standardów wszystkich działów hotelu. Jest zwolennikiem metodologii zarządzania przez cele i teorii, iż to człowiek jest najważniejszym aktywem przedsiębiorstwa.

Z jego doświadczenia i wiedzy konsekwentnie korzystają zarówno ośrodki samorządowe jak i sektor prywatny. Prowadzi szkolenia dla pracowników działów operacyjnych, jak i menedżerów hoteli i restauracji z zakresu pracy w hotelu, zarządzania operacyjnego hotelem i restauracją, programowania pracy hotelu i restauracji. Poza tym zajmuje się budowaniem ksiąg standardów, jak również prowadzeniem audytów zatrudnienia oraz kompetencji pracowników, związanych z ocenami okresowymi.